Komentář k trhu SPY 2.7.2018 – Market Profile®

Roční profil

V minulém týdnu trh výrazněji poklesl a pak šel v širší rangi spíše do strany. Vyplnila se tak pravděpodobná varianta, kterou jsem naznačil v minulém článku, a to vyplnění vytvořeného daily gapu a pokles k POC. Trh aktuálně osciluje okolo svého ročního POC a zřejmě fundamenty rozhodnou, jakým směrem se dále vydá. Dle ročního VWAP se trh pohybuje okolo linie VWAP a všech 5 linií je horizontálních. Trh je tedy dle VWAP v rovnováze a pohybuje se do strany.

Roční MP: roční vývoj, vyplnění gapu a test POC.

Roční VWAP: roční vývoj, oscilace okolo linie VWAP. Horizontální linie = rovnováha na trhu.

Měsíční profil

Na měsíčním profilu můžeme vidět, že došlo k celkem snadnému proražení úrovně květnového POC na 271,63 a trh zastavila v podstatě až úroveň 150 % IB na 269,34 spolu s VAL měsíce května na 268,95. Dalším supportem bude až 200 % IB na 266,40, popř. 300 % IB na 260,41. Aktuálně se tržní cena nachází pod oblastí hodnoty měsíce června a dochází k boji mezi reakčními nakupujícími a iniciativními prodejci. POC měsíce června se nachází na úrovni 275,75 a na tom se již nic nezmění, protože nám v pondělí začíná nový profil. Nejbližšími rezistencemi pak budou: POC na hodnotě 275,75, 150 % IB na 281,29 a 200 % IB na 284,20.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Jak jsem psal výše, týdenní profil je ve znamení vyšší volatility a jde do strany. Jako rezistence posloužilo low minulého týdne. POC, tedy týdenní rezistence, se nachází na úrovni 271,55.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní POC

Shrnutí

Předpoklad z minulého týdne se tedy naplnil, když došlo k poklesu dokonce pod roční POC. Trh byl v uplynulém týdnu jako na houpačce, a to především kvůli fundamentu. Uvidíme, jak se celá záležitost kolem cel bude nadále vyvíjet. Trh tedy stále v rovnováze a jen reaguje na příchozí fundamenty. Poklesy většinou nemají dlouhého trvání. Při tomto stavu trhu je lepší vypisovat daleko od aktuální ceny.

[reklama]

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů