Komentář k trhu SPY 2.12.2019 – Market Profile®

Roční profil

Uplynulý týden byl z hlediska obchodování zkrácený o státní svátek USA ve čtvrtek. Trhu to však nezabránilo, aby vystoupal na nová maxima. Stále čekáme na větší korekci růstu, ale na trhu je vidět stále větší ochota nakupovat na vyšších cenách. SPY se tak poměrně rychle blíží k roční rezistenci 200 % IB na 319. Nejbližším ročním supportem je VAH na hodnotě 304,54 a pak support dle technické analýzy – vrcholy swingů okolo 302.

Roční MP: roční vývoj, blížící se rezistence 200 % IB, nejbližší supporty

Měsíční profil

SPY ve středu a v pátek provedl očekávanou reakci na rezistenci v podobě 200 % IB na 315,21. Uvidíme, zda bude tento týden korekce pokračovat. Prvním supportem by mohl být vrchol swingu na 312,73 a pokud by tuto hranici trh otestoval, zároveň by vyplnil předešlá singles. Dalším supportem je měsíční VAH na 311,05 a pak POC na 307,94.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně, odraz od 200 % IB – bude korekce pokračovat?

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním profilu vidíme odraz od týdenního supportu a následný růst. Příští týdenní support se nachází na úrovni 312,94 ve spodní části profilu. Vysoký objem obchodů, tedy volume výběžek se rovněž nachází u high profilu okolo 315,35.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní supporty, rezistence u high profilu v podobě volume výběžku na 200 % měsíční IB

Shrnutí

Zatím není vidět nic, co by ukazovalo na to, že by růst neměl pokračovat. Trh zatím sebejistě překonává rezistence, vždy pouze s menší korekcí. Ovšem větší korekci už by to chtělo, aby byl růst zdravý. Že by teď po odrazu od 200 % měsíční IB? Objem byl na těch úrovních docela slušný.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.