Komentář k trhu SPY 19.6.2017 – Market Profile®

Roční profil

V minulém týdnu pokračoval trh v konsolidaci, když pouze testoval maxima a minima a hledal další směr. Cena se stále pohybuje poblíž 150 % IB a roční VAH a potvrzuje tak důležitost této cenové úrovně. Na ročním VWAP lze pěkně vidět páteční test směrem dolů a odmítnutí (tj. nástup reakčních nakupujících) za poměrně vysokých objemů = neochota obchodníků dostat trh na nižší úrovně.

Roční MP: roční vývoj, zvýraznění důležité úrovně 150 % IB a VAH

Roční MP: roční vývoj, zvýraznění důležité úrovně 150 % IB a VAH

Roční VWAP: páteční odmítnutí ceny a výše objemů na této úrovni, roční vývoj trhu

Roční VWAP: páteční odmítnutí ceny a výše objemů na této úrovni, roční vývoj trhu

Měsíční profil

Na měsíčním profilu můžeme vidět, že v 3. obchodním týdnu trh nevykročil za hranice měsíční počáteční rovnováhy (IB). Došlo pouze k otestování její horní a spodní hranice a následnému odmítnutí ceny na vyšších, respektive nižších úrovních. POC se nachází na úrovni 243,93 a momentální cena se nachází pod měsíční oblastí hodnoty ve spodní polovině profilu. Připomínám S/R dle násobků IB: nejbližší rezistence 150 % IB na úrovni 246,70 a pak další 200 % IB na 248,38. Nejbližší support 150 % IB na úrovni 239,97 a pak další 200 % IB na 238,27. Nad touto úrovní bude ještě supportem POC minulého měsíce na 238,89.

Měsíční MP: měsíční vývoj, pohyb v rangi měsíční IB, zvýraznění nejbližších S/R úrovní

Měsíční MP: měsíční vývoj, pohyb v rangi měsíční IB, zvýraznění nejbližších S/R úrovní

Týdenní profil/denní profil

Týdenní POC se nachází na úrovni 244,32 a aktuální cena se tedy nachází pod ním, čímž nám POC tvoří týdenní rezistenci. U high i low profilu se nachází pouze nepatrný prodejní respektive nákupní výběžek, takže nic, z čeho by se dal z krátkodobého hlediska predikovat další pravděpodobnější vývoj.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní rezistence

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní rezistence

Shrnutí

Ze všech analyzovaných časových pásem vyčteme, že trh se nadále nachází v konsolidaci a prozatím nic nenaznačuje tomu, kterým směrem by se měl v následujících dnech vydat. Z pátečního odmítnutí ceny na nižších úrovních se dá odhadovat, že pravděpodobněji trh nepůjde v nejbližších dnech dolů, což by bylo vhodné na vypsání nějakých krátkodobých put spreadů za support úrovně.

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi
Stáhněte si ebook!

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *