Komentář k trhu SPY 19.3.2018 – Market Profile®

Roční profil

Minulý týden byl poklesový a trh dle mého očekávání zareagoval na rezistenci kolem 280. Ta byla tvořena jednak měsíční souměrností, dále pak roční VAH a VAH měsíce února. Při pohledu na obrázek roční VWAP uvidíte, že se v této oblasti rovněž nacházela 1.SD linie VWAP.  Trh se tak aktuálně pohybuje směrem zpět ke svému ročnímu POC. Stále se tak nachází uvnitř oblasti hodnoty.

Roční MP: roční vývoj, reakce na rezistenci 280, pohyb uvnitř oblasti hodnoty

Roční VWAP: roční vývoj, aktuální pohyb, reakce na první standardní odchylku VWAP (1.SD)

Měsíční profil

Na obrázku měsíčního profilu je dobře vidět reakce na zmíněnou rezistenci okolo 280 a následný pokles. Trh se aktuálně pohybuje poblíž svého měsíčního POC, které se posunulo výše na úroveň 275,40. Na měsíčním profilu je rovněž vidět, že se prozatím moc neobchodovalo mezi 273 a 275. Očekávám zde tedy vytváření objemů, aby se mezera zaplnila. Měsíční S/R úrovně jsou stále v platnosti.

Měsíční MP: měsíční vývoj, reakce na rezistenci 280, POC.

Týdenní profil/denní profil

Z týdenního profilu je patrná neochota trhu klesnout do oblasti hodnoty z předchozího týdne, tedy pod VAH na 274,25. Pokud však k prolomení dojde, je otevřena cesta níže, minimálně k 271,50, tedy týdenní VAL. Aktuální týdenní POC, tedy rezistence, se nachází na úrovni 275,18. Je však velmi blízko k uzavírací hodnotě, tak může být v pondělí snadno přeskočena a pak by sloužila jako support.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní rezistence, neochota klesnout do předchozí oblasti hodnoty

Shrnutí

Trh se stále pohybuje v širší rangi, nicméně celkově spíše do strany. Hledá tak cíl svého dalšího směřování. Vzhledem k tomu, že v aktuální oblasti ještě nebyl vytvořen dostatek objemů, očekávám spíše při absenci důležitých fundamentů, pokračování vývoje do strany, možná mírný pokles níže.

[reklama]

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů