Komentář k trhu SPY 19.2.2018 – Market Profile®

Roční profil

Trh se v minulém týdnu zpamatoval z panických výprodejů a opět rostl. Dostal se tak lehce nad mean ročního profilu, který se nachází u 270. Dle VWAP vidíme, že se trh aktuálně pohybuje kolem křivky VWAP letošního roku – tedy u férového ocenění.

Roční MP: roční vývoj

Roční VWAP: aktuální pohyb u linie VWAP

Měsíční profil

Měsíční profil se zkonsolidoval a aktuální cena se nachází nad měsíčním POC a dokonce i nad měsíční oblastí hodnoty. Pokud se tedy nějak významně nezmění sentiment nebo fundamenty, očekávám spíše drobnou korekci předchozího růstu, tedy návrat ceny někam do oblasti 264 – 271. V této oblasti by bylo zdravé, aby se po předchozích prudkých pohybech nějakou dobu zdržel a dostal se tak do rovnováhy. Nejbližším supportem je POC na 266,60, pak 150 % IB na 237,92 a pak 200 % IB na 222,85. Významnost prvního supportu dle IB je ještě umocněna blízkou přítomností POC měsíce května na 238,91. Poblíž těchto úrovní se tedy nachází významný support.

Měsíční MP: měsíční vývoj

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním profilu vidíme trendový pohyb, kdy trh po otestování týdenního supportu rostl až téměř k high předchozího týdne. Tuto rezistenci se mu však zatím nepodařilo překonat. Týdenní POC, tedy týdenní support pro následující týden je na úrovni 266,16. Na základě velkých volume oblastí se dá očekávat návrat ceny k vyplnění čekajících objednávek mezi 263 – 269, tedy do podobné oblasti, jako na základě měsíčního profilu.

Týdenní MP: týdenní vývoj, test týdenního supportu a následný růst, rezistence na high předchozího týdne

Shrnutí

Na základě výše uvedené analýzy očekávám spíše drobnou korekci předchozího růstu a návrat ceny do naznačených oblastí.

[reklama]

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů