Komentář k trhu SPY 18.2.2019 – Market Profile®

Roční profil

Předpoklad z předchozí analýzy se nevyplnil a trh naopak silně rostl. Přeskočil důležitou referenční oblast – POC roku 2018 okolo 271,60 a tu následně využil jako support při odrazu výše. To je v mém náhledu na trh růstový moment. Vždy totiž sleduji, jak se trh chová v důležitých referenčních oblastech, kterou oblast POC loňského roku bezpochyby je.

Při pokračování růstu bude rezistencí VAH roku 2018 na 281,29. Dle ročního grafu VWAP vidíme, že trh napodruhé již překonal rezistenci v podobě prodloužení linie VWAP roku 2018 na 271,66. Čeká jej tedy rezistence v podobě prodloužení 1. standardní odchylky VWAP roku 2018 (1.SD) na 281,28. Po překonání této rezistence již zřejmě nebude nic bránit trhu v dosažení nových maxim.

Roční MP: roční vývoj, S/R úrovně
Roční VWAP: roční vývoj, S/R úrovně

Měsíční profil

Na měsíčním profilu je vidět reakce na první rezistenci, 150 % IB na 276,21, pohyb dolů a odraz od horní hranice oblasti hodnoty (VAH) zpět do růstu. Napodruhé již trh tuto rezistenci snadno překonal a přiblížil se tak ke druhé rezistenci na 279 (200 % IB). Prozatím nepředpokládám překonání další rezistence, 300 % IB na 284,66. POC se stále nachází na úrovni 270,58. Nejbližším měsíčním supportem je nyní 150 % IB na 276,21 a dalším je již testovaná VAH na 273,30.

Měsíční MP: měsíční vývoj, překonání 150 % IB, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Na obrázku týdenního profilu vidíme růstový týden s korekcí k týdennímu supportu na 272,71. Aktuální POC se nachází na úrovni 275,02, tedy opět výše, než v předešlém týdnu a bude tvořit další týdenní support.

Týdenní MP: týdenní vývoj překonání a reakce na týdenní support, týdenní support pro další týden

Shrnutí

Můj náhled se díky reakcím trhu v důležitých referenčních oblastech a rezistencích mění na pozitivní a očekávám tak spíše růst trhu a přiblížení se maximům trhu. Opět upozorňuji, že se jedná pouze o technický náhled a ten bude zajisté výrazně ovlivněn fundamenty, na které je trh mimořádně citlivý.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitkoJan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů