Komentář k trhu SPY 17.9.2018 – Market Profile®

Roční profil

Uplynulý týden byl růstový, ale svá maxima SPY nepřekonal. Trh se tak stále drží nad horní linií počáteční rovnováhy (IB) a aktuálně se nachází nedaleko high profilu a svých maxim. Nejbližší roční rezistencí je 127,2 % IB na 295,82 a pak 150 % IB na 303,52. Co se týče supportů, tak nejbližším je 100 % IB na cca 287 spolu s volume výběžkem na cca 286, kde je zároveň souběh s klasickou technickou analýzou swingů a pak VAH na 280,45, což je silná support oblast. Trh zároveň pěkně respektuje naznačenou trendovou linku.

Roční MP: roční vývoj, trendline, důležité supporty

Měsíční profil

Co se týče měsíčního profilu, můžeme si již uvést měsíční S/R hodnoty, protože se v pátek dotvořila počáteční rovnováha měsíce září (IB). POC se nachází na hodnotě 288,71 a nachází se u středu profilu. Nejbližší rezistencí je 150 % IB na 293,54 a pak 200 % IB na 295,82. Nejbližším supportem VAH na 289,90, POC měsíce srpna na 285,91, 150 % IB na 284,44 a 200 % IB na 282,16.

Měsíční MP: měsíční vývoj, měsíční S/R úrovně, POC

Týdenní profil/denní profil

V pondělí trh v rámci počáteční rovnováhy otestoval týdenní rezistenci, na kterou zareagoval poklesem. V úterý však tuto rezistenci již překonal a od té doby už jen rostl. Týdenní POC, tedy oblast s nejvyššími objemy obchodů je na hodnotě 290,67. Zde se bude nacházet týdenní support, který je však velice blízko aktuální uzavírací hodnotě, takže se může dnes snadno změnit na rezistenci. Další výraznou oblastí na týdenním grafu je oblast kolem 289,18, kde se nachází další volume výběžek. Tato oblast tedy bude také sloužit jako oblast podpory.

Týdenní MP: týdenní vývoj, reakce na týdenní rezistenci, nový týdenní support a volume výběžek

Shrnutí

Z krátkodobého i dlouhodobého hlediska je trh v longovém nastavení a z technického pohledu mu nic nebrání v dalším růstu na nová maxima.

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů