Komentář k trhu SPY 16.9.2019 – Market Profile®

Roční profil

V minulém týdnu trh povyrostl a otestoval tak all-time-highs. Na těchto úrovních přišla očekávaná prodejní aktivita od reakčních prodávajících, ale k výraznému odmítnutí ceny zatím nedošlo. Z tohoto důvodu vidím možný prostor pro další růst trhu. Na grafu VWAP nevidíme nic moc nového. Cena se stále nachází nad důležitým supportem dle technické analýzy – vrchní hranice obchodního rozpětí a zároveň nad 1. standardní odchylkou VWAP + 2. standardní odchylkou VWAP loňského roku. Support je tedy v oblasti 293,50 – 294.

Roční MP: roční vývoj, test maxim
Roční VWAP: roční vývoj, důležité supporty

Měsíční profil

V pátek se dokončila IB zářijového profilu. Můžeme si tak uvést důležité měsíční S/R úrovně. První rezistencí bude 150 % IB na 309 a pak 200 % IB na 315,59. Nejbližším supportem pak aktuální POC na 298,20, VAL na 296, 150 % IB na 282,75 a 200 % IB na 276,12. Aktuální POC se nachází výrazně nad POC měsíce srpna, což je růstové. Oblasti hodnoty se spíše překrývají, ale ta zářijová je umístěna výše. Srpnový prodejní výběžek byl vyplněn. Z měsíčního pohledu tedy očekávám spíše další růst trhu.

Měsíční MP: měsíční vývoj, důležité S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním profilu můžeme vidět vysoké objemy u high, což nám potvrzuje vysokou aktivitu reakčních prodávajících. Výraznou převahu ale neměli, protože nedošlo k výraznějšímu odmítnutí ceny a vytvoření prodejního výběžku. Trh v této oblasti spíše začal konsolidovat což při příznivém fundamentu může znamenat pkračování růstu a překonání maxim. Týdenní POC tentokrát nijak výrazně jako S/R úroveň nezafungoval. Nový POC se nachází na úrovni 302, tedy velmi blízko high profilu a spolu s maximy bude tvořit rezistenci.

Týdenní MP: týdenní vývoj, vysoké objemy u high profilu

Shrnutí

Z pohledu dlouhodobějších časových rámců jsme spíše v růstovém nastavení. Potvrzuje to i týdenní profil, když se objemy obchodů tlačí spíše k high profilu. Oproti tomu se však trh pohybuje u důležité rezistence, když se snaží překonat maxima. Při pozitivních fundamentech očekávám spíše pokračování růstu nad maxima, dokud zde neuvidím výraznější odmítnutí ceny v podobě prodejního výběžku.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.