Komentář k trhu SPY 16.12.2019 – Market Profile®

Roční profil

Za uplynulý týden SPY opět významně povyrostl a dostal se tak na svá historická maxima. Přiblížil se důležité roční rezistenci 200 % IB na 319. Nejbližším ročním supportem je otevřený single na 309,60, VAH na hodnotě 304,54 a pak support dle technické analýzy – vrcholy swingů okolo 302. Dle ročního grafu VWAP můžeme vidět, že se trh nachází výrazně a už poměrně dlouho nad svou rozvíjející se oblasti hodnoty.

Roční MP: roční vývoj, nejbližší S/R úrovně
Roční VWAP: roční vývoj, dlouhodobý pohyb výrazně nad oblastí hodnoty

Měsíční profil

Z měsíčního MP můžeme vidět, že reakce na již testovanou 200 % IB skutečně přišla. Byla však velmi malá SPY nakonec i tuto úroveň překonal. V pátek se dokončila nová počáteční rovnováha (IB) měsíce prosince. Můžeme si tak uvést nové měsíční S/R úrovně. Nejbližší rezistencí je 150 % IB na 324,40 a pak 200 % IB na 330,14. Nejbližším supportem je POC měsíce prosince na 314,54, pak singles na 312,30 a další na 309,67. 150 % IB se nachází na 301,40, říjnové POC na cca 299 a 200 % IB na 299,55. Supportů tedy za sebe nechává SPY velké množství.

Měsíční MP: měsíční vývoj, nejbližší S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním profilu můžeme vidět, že u high se nachází poměrně výrazné odmítnutí ceny a následná konsolidace v horní části profilu. Týdenní POC se nachází na úrovni 317,33 a bude tak tvořit týdenní support, popř. rezistence dle toho, kde trh v pondělí otevře. Dalším týdenním supportem je 311,58, kde se nachází POC předchozího týdne.

Týdenní MP: týdenní vývoj, odmítnutí ceny u high profilu, týdenní POC

Shrnutí

Trh sice na základě fundamentů povyskočil na nová maxima, ale spíše to teď vypadá, že pokud nepřijdou další pozitivní fundamenty, dojde mu energie a dočkáme se alespoň menší korekce, popř. konsolidace mezi supporty a rezistencemi.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.