Komentář k trhu SPY 15.4.2019 – Market Profile®

Roční profil

Ačkoliv se SPY v minulém týdnu vyvíjel spíše do strany, nakonec týden zakončil růstem, díky pátečnímu většímu pohybu vzhůru. Vypadá to tedy, že na test maxim již nebude muset dlouho čekat.

Roční MP: roční vývoj, POC
Roční VWAP: roční vývoj, supporty

Měsíční profil

Měsíční profil se stále nachází téměř úplně nad profilem předcházejícím, což nám značí velmi silný růstový trend. Rovněž oblast hodnoty je skokově nad oblastí hodnoty předchozího profilu a taktéž samozřejmě i měsíční POC. V pátek se dokončila počáteční rovnováha (initial balance = IB) měsíce dubna. POC se nachází na úrovni 287,78. První rezistencí, 150 % IB bude hodnota kolem 293,50, 200 % IB pak u hodnoty 296,51. Prvním měsíčním supportem je VAH měsíce března na 284,33, pak POC měsíce března na 281,80 a 150 % IB na 281,43, dalším pak VAL měsíce března na 279,24 a 200 % IB na 278,35.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním profilu je pěkně vidět, jak šel celý týden do strany, až v pátek povyskočil výše. Týdenní support (POC) se tak nachází pod aktuální úrovní, na ceně 287,86.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní supporty

Shrnutí

Trh je neustále v silném dlouhodobém uptrendu. Rezistence jsou překonány, a tak se zřejmě brzy dočkáme testu maxim trhu z loňského roku.

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů