Komentář k trhu SPY 15.1.2018 – Market Profile®

Roční profil

V minulém týdnu se korekce opět nekonala a trh nadále výrazně rostl. Aktuální roční profil se tak tvoří nad rokem 2017 a překrývají se pouze minimálně.

Měsíční profil

Na měsíčním profilu se nám v pátek dokončila počáteční rovnováha. Měsíční profil se pochopitelně tvoří také celý nad tím prosincovým a vlastně to ani není profil, ale sloupec 🙂 Z takovéhoto profilu vyčteme pouze to, že je trh silně long. Nové S/R úrovně na základě počáteční rovnováhy jsou následující: nejbližší rezistencí je 150 % IB na 283,44 a pak 200 % IB na 288,79. Nejbližší support je VAH měsíce prosince na 268,55 a pak POC měsíce prosince na 267,06, dále dle IB je to 150 % IB na 262,08 a 200% IB na 254,01.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Týdenní profil má opět veliké rozpětí – je téměř stejně vysoký, jako v předchozím týdnu. To nám potvrzuje silný trend a jednosměrný vývoj trhu. Nejvyšší objem obchodů byl uskutečněn spíše u low profilu, podobně jako v předchozím týdnu. Prodejní výběžek již není tak výrazný a objemy u high profilu potvrzují, že je zde zájem nadále obchodovat. Obchodníci tedy považují tyto vysoké ceny za férové. Týdenní support (POC) se nachází na cca 274 a mohla by to být zajímavá úroveň k otestování.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní support

Shrnutí

Dlouhodobé nastavení je stále růstové, což potvrdil vývoj v minulém týdnu. Z krátkodobého pohledu korekci nic nenasvědčuje a v případě, že budou nadále příznivé fundamenty, trh zřejmě dále poroste.

[reklama]

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů