Komentář k trhu SPY 14.11.2016 – Market Profile®

Roční profil

Minulý týden byl pro změnu ve znamení silného růstu. Obchodování se neslo v poměrně volatilním duchu. Trh se začátkem týdne přesunul opět do oblasti hodnoty a momentálně se nachází poblíž svého POC na hodnotě 216,04. Znamená to tedy, že se můj předpoklad nepotvrdil a trh pod vlivem nového fundamentu opět vyrazil vzhůru. Nyní je tedy ideální čas na připomenutí nejbližších rezistencí. Tou první a zároveň nejdůležitější úrovní bude all time high na 219,62 spolu s roční VAH a dvěma prodejními výběžky. Další bude 200 % IB na 222,79. Supporty máte uvedeny v minulém článku.

Roční MP: návrat do roční oblasti hodnoty, tedy předchozí range. Rezistence.

Roční MP: návrat do roční oblasti hodnoty, tedy předchozí range. Rezistence.

Měsíční profil

Listopadový profil vytvořil „outside“ profil oproti předchozímu měsíci. Ve čtvrtek trh krátce překonal pásmo několika singles, které zafungovalo jako rezistentní úroveň a korigoval zpět. V pátek se nám dokončila IB měsíce listopadu. Tradičně tak mohu uvést její násobky jako důležité úrovně. Vzhledem k tomu, že je listopadová IB poměrně široká, budou vzdáleny více, než jsme za poslední dobu zvyklí. 150 % IB směrem vzhůru, tedy rezistence, je na 223,27. 150 % IB směrem dolů, tedy support, je na 203,38 a 200 % IB na 198,49. Jako další rezistence bude fungovat velký prodejní výběžek u proražené oblasti singles mezi 218,30 – 217,13. Dalšími supporty nad rámec násobků IB jsou nákupní výběžek měsíce července mezi 207,05 – 207,71 a VAL měsíce června na 206,52.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně na základě nové IB, další S/R úrovně

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně na základě nové IB, další S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Týdenní profil je nejvýše za posledních 8 týdnů. U jeho high se nachází prodejní výběžek, který bude sloužit jako rezistence – mezi 218,32 – 217,97. Nejvyšší objem obchodů, tedy týdenní POC je na 216,33 – poblíž páteční uzavírací ceny. Vzhledem k tomu, že uzavírací cena je tak blízko, nelze určit, zda se bude jednat o týdenní support nebo rezistenci – to uvidíme až podle toho, jakým směrem se trh v pondělí a následujících dnech vydá. Zajímavým supportem bude VAH minulého týdne na 211,76 a pak POC minulého týdne na 210,31, popř. i VAL na cca 209.

Týdenní MP: týdenní vývoj, S/R úrovně

Týdenní MP: týdenní vývoj, S/R úrovně

Shrnutí

Předpoklad z minulého týdne nevyšel a US volby vrátily trh zpět do roční oblasti hodnoty, tedy range, ve které se trh již dlouhou dobu pohyboval. Nyní nelze odhadovat, jak se trh zachová, předpokládám však možný test maxim a pak návrat do range. Každopádně je však poklesové nastavení z minulého týdne „zapomenuto“, protože trh dostal nový impuls. Pozor však na to, že trhy budou nyní zřejmě více volatilní a mohou mít prudší reakce než dříve.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *