Komentář k trhu SPY 14.10.2019 – Market Profile®

Roční profil

Je za námi opět velmi volatilní týden. SPY se však zatím nachází stále uvnitř roční oblasti hodnoty. POC se nachází na úrovni 292,34. Linie VWAP jsou stále mírně rostoucí a aktuální cena SPY se nachází nad úrovní rozvíjející se oblasti hodnoty dle VWAP. Z tohoto důvodu je náhled spíše neutrální až pozitivní.

Roční MP: roční vývoj, POC
Roční VWAP: roční vývoj, mírně rostoucí linie, aktuální cena nad oblastí hodnoty

Měsíční profil

Na měsíčním profilu se v pátek dotvořila počáteční rovnováha (IB) měsíce října. Můžeme si tak opět zaktualizovat důležité měsíční S/R úrovně. Aktuální cena se nachází nad úrovní oblasti hodnoty. VAH, která bude tvořit support, se nachází na úrovni 295,05. Měsíční POC se nachází na úrovni 291,54 a bude fungovat jako magnet. VAL se nachází na 287,95. Dalšími supporty jsou 150 % IB na 277,84 a 200 % IB na 270,94. První rezistencí bude VAH měsíce září na 300,46, pak 150 % IB na 305,64 a 200 % IB na 312,60.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním profilu vidíme prudký pokles se začátku týdne, následovaný růstem až k high předchozího týdne. POC, tedy týdenní support, se nachází na úrovni 293,08. K otestování předchozího týdenního supportu těsně nedošlo, přesto oblast s vysokým volume jako odrazový můstek posloužila.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní supporty a rezistence

Shrnutí

Trh se v posledních týdnech hýbe poměrně divoce v závislosti na příchozích fundamentech. Dle dlouhodobých časových rámců mám stále neutrální náhled na další vývoj.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.