Komentář k trhu SPY 13.8.2018 – Market Profile®

Roční profil

V minulém týdnu trh sice vystoupal výše, ale v pátek zakončil opět pod high posledního swingu. Kromě pondělí a pátku byla volatilita spíše nízká.

Roční MP: roční vývoj, trendliny dle TA

Měsíční profil

Co se týče měsíčního profilu, tak dle předpokladu nejbližší rezistence na 150 % IB již podruhé neodolala a trh se dostal nad ni. Vzhledem k tomu, že se nám konečně dokončila počáteční rovnováha (IB) měsíce srpna, můžeme si uvést aktuální S/R úrovně. Nejbližší rezistencí, ovšem až po překonání maxim trhu z ledna letošního roku, bude 150 % IB na 289,49, pak 200 % IB na 292,82. Nejbližším supportem pak 150 % IB na 275,76 a 200 % IB na 272,40. IB měsíce srpna je poměrně úzká, takže jsou S/R úrovně docela blízko těm aktuálním. POC měsíce srpna se nachází až u high profilu na 285,93. V těchto místech došlo za vysokých objemů k odmítnutí ceny a následné korekci.

Měsíční MP: měsíční vývoj, supporty a rezistence dle IB, POC

Týdenní profil/denní profil

V tomto týdnu tedy byla nižší volatilita a většina objemů obchodů proběhla u high týdenního profilu, kolem hodnoty 285,74. Zde se nachází volume výběžek a POC – tedy poměrně výrazná týdenní rezistence. Páteční výprodej se zastavil u volume výběžku z předchozího týdne. Profil však naznačuje, že by mohl pokles pokračovat až týdennímu supportu na 280,93.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní support, týdenní rezistence, reakce na volume výběžek

Shrnutí

Ačkoliv je trh v dlouhodobém uptrendu, aktuálně probíhá krátkodobá korekce. Ta by se mohla v dalších dnech ještě více prohloubit. Očekávám, že by mělo dojít k restu úrovně kolem 281 a v případě negativních fundamentů i k testu měsíčních supportů.

[reklama]

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů