Komentář k trhu SPY 13.5.2019 – Market Profile®

Roční profil

Konečně na trhy přišla větší korekce. Uplynulý týden byl tak po delší době poklesový, i když v pátek trh opět silně rostl. Škoda jen, že se SPY nestačil při poklesu dostat až ke svému ročnímu POC.

Roční MP: roční vývoj, POC, rezistence 150 % IB

Měsíční profil

V pátek se dokončila počáteční rovnováha (IB) měsíce května. Květnový profil má již teď větší rozsah než profil dubnový, takže volatilita je vyšší. POC se nachází na úrovni 287,34 a je tak o trochu níže, než předchozí POC. Na úrovni 301,25 se nachází první měsíční rezistence – 150 % IB, další pak na úrovni 307,54 – 200 % IB. Co se týče supportů, tak nejbližším bude POC měsíce března na 281,81, dalším pak 150 % IB na 276,08 a dalším 200 % IB na 269,69.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Na obrázku týdenního profilu si všimněte jeho šířky oproti profilům předchozím – znak vysoké volatility. Týdenní POC je níže než v posledních třech týdnech, a to výrazně. Nachází se na úrovni 287,86 a bude tak tvořit důležitou referenční úroveň – support nebo rezistenci dle toho, kam se trh v pondělí vypraví.

Týdenní MP: týdenní vývoj, S/R úrovně, POC

Shrnutí

Předpoklad o růstu z minulého článku díky fundamentům totálně nevyšel. Nicméně z dlouhodobého pohledu se stále jedná o malou korekci a trh je stále nastaven na uptrend. Je to tedy vhodné prostředí k vypisování PUT opcí pod důležitými úrovněmi. Vzhledem k tomu, že jsou ale aktuální poklesy a růsty způsobeny výhradně fundamenty (nebo spíše tweety o jednání s Čínou), je zapotřebí velká opatrnost.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.