Komentář k trhu SPY 12.9.2016 – Market Profile®

Roční profil

Minulý týden se trh nejprve pohyboval v dosavadní rangi, ale v pátek se konečně rozhýbal, když přišel poměrně velký výprodej. Trh celkem snadno prorazil nejbližší supporty, což bylo varováním, abych se držel dále. Pokles se zastavil až u druhých singles, tedy supportu mezi 213,42 – 212,52. Dále nám zůstává platný support na 212,37, kde se nachází 150 % IB + support dle klasické technické analýzy. Dle ročního VWAP nám již zůstává pouze support na 212,33 (150 % IB) a pak 210,57 (1. SD minulého roku).

Roční MP: vývoj z hlediska vysokého TF, blízká support úroveň.

Roční MP: vývoj z hlediska vysokého TF, blízká support úroveň.

Měsíční profil

Co se týče měsíčního profilu, tak tento pátek se nám uzavřela měsíční IB. Uvedeme si zde tedy tradičně její důležité násobky, které budou během následujícího měsíce sloužit jako S/R úrovně. Rezistence budou následující: 150 % IB na 222,20 a pak 200 % IB na 225,17. Supporty: 150 % IB na 210,30 a 200 % IB na 207,30. Pátečním výprodejem se trh dostal pod měsíční profil měsíce srpna, kde také uzavřel. Zajímavou support úrovní by mohla také být červnová VAL na 206,52, která ještě nebyla testována.

Měsíční MP: vytvoření nové IB, násobky IB jako S/R úrovně

Měsíční MP: vytvoření nové IB, násobky IB jako S/R úrovně

Týdenní profil + denní profil

Na týdenním profilu můžeme vidět, jak se celý týden vyvíjel podrobně. Nejprve šlo o tradiční vývoj, kdy nejvyšší objem obchodů byl víceméně ve stejné oblasti, jako v předchozích týdnech. V pátek trh otevřel gapem a klesal v silném trendu. Nejvyšší páteční objem obchodů byl v oblasti supportů mezi 214,60 – 214, kde čekaly velké objednávky nakupujících. I tato oblast však byla proobchodována a trh uzavřel pod ní.

Týdenní MP: týdenní a páteční vývoj trhu. Vývoj POC za posledních 6 týdnů verus vysoké objemy u pátečního low.

Týdenní MP: týdenní a páteční vývoj trhu. Vývoj POC za posledních 6 týdnů verus vysoké objemy u pátečního low.

Shrnutí

Na trh konečně dorazila volatilita. Neznamená to však, že se ihned pohrnu do trhu. V pátek bylo varováním poměrně razantní proobchodování supportů a dále pak uzavření, kdy trh uzavřel u svých low. U low týdenního profilu se navíc nachází velké objemy, takže je vysoká pravděpodobnost pokračování poklesu v příštím týdnu. Do trhu vstoupím, až uvidím přesvědčivou reakci v oblasti supportu. Pak bude ideální čas vstoupit s put spreadem pod dalším supportem.

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi
Stáhněte si ebook!

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *