Komentář k trhu SPY 12.8.2019 – Market Profile®

Roční profil

Uplynulý týden začal gapem dolů, ale trh po odrazu od ročního POC nabral opačný směr a korekci koncem týdne zredukoval. SPY se nyní nachází ve své roční oblasti hodnoty. Na ročním VWAP grafu je pěkně vidět reakce u první standardní odchylky VWAP loňského roku.SPY se i na tomto grafu nachází v oblasti hodnoty.

Roční MP: roční vývoj, POC jako support, VAH jako rezistence
Roční VWAP: roční vývoj, linie VWAP a 1.SD VWAP 2018 jako support, 1. SD VWAP 2019 jako rezistence

Měsíční profil

Měsíc srpen začal velmi volatilně, což se podepsalo na rozsahu počáteční rovnováhy profilu (IB). Násobky IB, tedy měsíční S/R úrovně tak budou poměrně daleko. Nové S/R úrovně na základě vytvořené IB jsou: nejbližší support 150 % IB na úrovni 272,12 spolu s nákupním výběžkem měsíce června, další pak 200 % IB na úrovni 262,62 spolu s POC měsíce ledna na 263,72. Nejbližší rezistencí je 150 % IB na úrovni 310,47. POC profilu se nachází na úrovni 293,30.

Měsíční MP. měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním profilu můžeme pozorovat dvojité dno a pak růst k low profilu předchozího týdne, kde se růst zastavil. Týdenní POC, tedy týdenní support se nachází na úrovni 287,83.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní POC jako S/R úrovně

Shrnutí

I přes slušný pokles trh pokračuje v longovém nastavení. Pokles už byl z části smazán a SPY je teď na rozcestí, zda se podívat do oblasti předešlého týdne, aby mohl otestovat týdenní rezistenci, anebo otestovat dvojité dno na týdenním profilu.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.