Komentář k trhu SPY 12.3.2018 – Market Profile®

Roční profil

Minulý týden byl jednoznačně růstový. I když se dle předpokladu trh pohyboval uvnitř oblasti hodnoty, spíše jsem očekával vývoj do strany. Páteční růst byl způsobem důležitým fundamentem. Pro připomenutí uvádím důležité úrovně na základě roční POC (oblast s nejvyššími objemy obchodů). POC roku 2018 se nachází na 273,05. Kolem této hodnoty se tedy nachází férové ocenění. Roční POC se nachází zhruba u středu profilu. Dále můžeme stanovit hodnoty VAH (horní okraj oblasti hodnoty) na 281,22 a VAL (spodní okraj oblasti hodnoty) na 264,85. Na základě ročního VWAP se cena aktuálně obchoduje poblíž linie VWAP, tedy za férovou hodnotu.

Roční MP: roční vývoj, VAL, VAH, POC, oblast hodnoty

Roční VWAP: roční vývoj, pohyb u linie VWAP = férové ocenění

Měsíční profil

V pátek se nám dokončila IB (počáteční rovnováha) měsíce března. Můžeme si tak uvést důležité S/R úrovně na základě měsíční IB. Měsíční profil je poměrně souměrný a na základě souměrnosti je růst nad 280 méně pravděpodobný. Úroveň 280 by tak mohla sloužit jako důležitá rezistence, a to i z důvodu, že se zde nachází linie VAH, tedy horní hranice oblasti hodnoty předchozího měsíce. POC se nachází na úrovni 272,85. Nejbližším supportem je hodnota cca 265, kde se nachází VAL, tedy spodní hranice měsíce února. Dále pak 150 % IB na 257,84 a 200 % IB na 250,77. Nejbližší rezistencí je již zmíněná úroveň 280, dále pak 150 % IB na 285,85.

Měsíční MP: měsíční S/R úrovně, POC

Týdenní profil/denní profil

Týdenní profil je poměrně rovnovážný. POC se nachází na úrovni 272,84, což je zhruba na středu profilu a bude tvořit týdenní support.

Týdenní MP: týdenní vývoj, souměrnost, týdenní support

Shrnutí

Trh se stále pohybuje uvnitř oblasti hodnoty, jak z ročního, tak měsíčního pohledu. Z toho důvodu se dá stále spíše očekávat pohyb do strany, i když páteční výstřel vzhůru tento náhled trochu kazí. Uvidíme, zda trh zareaguje na rezistenci okolo 280 a vydá se zpět k POC.

[reklama]

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů