Komentář k trhu SPY 12.2.2018 – Market Profile®

Roční profil

Korekce z předchozího týdne pokračovala i v tom minulém a nabrala na intenzitě. Na trh zároveň dorazila velká volatilita. Trh v úterý nejprve zareagoval na support v podobě VAH roku 2017 na úrovni 258,76, poté však v dalších dnech přeci jen prorazil a posunul se níže. Týden byl však nakonec zakončen nad VAH roku 2017. To lze brát jako signál, že trh již nebude dále klesat. Na obrázku ročního VWAP je vidět reakce na support v podobě 1.SD VWAP loňského roku na 255,90. Z toho lze odvodit, že v případě pokračování poklesu by mohl být důležitým supportem samotný VWAP roku 2017 na hodnotě 244,34.

Roční MP: roční vývoj, reakce na VAH roku 2017 + uzavření nad tímto supportem

Roční VWAP: roční vývoj, reakce na 1.SD VWAP roku 2017, support – VWAP roku 2017

Měsíční profil

Na měsíčním profilu si všimněte především jeho rozsahu ve srovnání s předešlými měsíci. SPY při svém poklesu otestoval až hodnotu 252,82, což je VAL měsíce října! Korekce tedy téměř vymazala čtyřměsíční růst. Z hlediska supportů tedy bude zajímavá hodnota kolem 250, kde se nachází POC měsíce září. Vzhledem k tomu, že se v pátek dotvořila IB měsíce února, uvedu zde nové měsíční supporty dle IB. Rezistence nejsou nyní aktuální, protože se nachází velmi daleko. Nejbližším supportem je 150 % IB na 237,92 a pak 200 % IB na 222,85. Takto vzdálené jsou z důvodu velmi široké počáteční rovnováhy. Významnost prvního supportu je ještě umocněna blízkou přítomností POC měsíce května na 238,91. Poblíž těchto úrovní se tedy nachází významný support.

Měsíční MP: měsíční vývoj, vysoká volatilita = velmi široké rozpětí profilu, test VAL října 2017, nový měsíční support dle IB

Týdenní profil/denní profil

I týdenní profil je pochopitelně velmi široký. Je i poměrně rovnovážný s POC zhruba uprostřed. To značí, že by mohlo v dalších dnech dojít k uklidnění a spíše vývoji do strany, protože se trh dostal do rovnováhy. Na low profilu se nachází menší nákupní výběžek.

Týdenní MP: týdenní vývoj

Shrnutí

Korekce v minulém týdnu nabrala na síle. Nyní již ani z dlouhodobého pohledu není trh v uptrendu. Aktuální obchodní seance se vyznačují vysokou volatilitou. Navzdory stále vysoké volatilitě na základě výše uvedeného spíše předpokládám postupné uklidnění a alespoň krátkodobě vývoj do strany.

 

[reklama]

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů