Komentář k trhu SPY 11.2.2019 – Market Profile®

Roční profil

V uplynulém týdnu trh nejprve rostl, přičemž se dostal až nad POC roku 2018. V této důležité referenční oblasti pak zareagoval poklesem a vrátil se tak do rozvíjející se oblasti hodnoty letošního roku. Na základě této reakce bych v příštích dnech očekával spíše další pokles. V případě zotavení trhu a opětovném růstu, bude další rezistencí VAH roku 2018 na 281,29. Dle grafu ročního VWAP se trh aktuálně pohybuje poblíž linie VWAP roku 2018. Pro další dny se nabízí odraz od této úrovně (271,66) a pohyb směrem k první standardní odchylce roku 2018 na 262,03.

Roční MP: roční vývoj
Roční MP: roční vývoj
Roční VWAP: roční vývoj

Měsíční profil

Máme za sebou druhý únorový týden, a tak si můžeme uvést důležité S/R úrovně z měsíčního pohledu. Vzhledem k tomu, že byl měsíc únor doposud málo volatilní, je počáteční rovnováha (IB) poměrně úzká a S/R úrovně budou velice blízko. POC se nachází nad POC měsíce ledna, což značí růstové vnímání trhu. POC je na úrovni 270,58. První měsíční rezistence, 150 % IB, je  na úrovni 276,21, další 200 % IB je na úrovni 279. Nejbližší měsíční support, 150 % IB je na úrovni 265,05 a další, 200 % IB na úrovni 262,26. Mezitím by však trh musel překonat POC měsíce ledna na 263,85.

Měsíční MP: měsíční vývoj, měsíční S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Na obrázku týdenního profilu můžete vidět průběh týdne. Nejprve odraz od týdenního supportu na 269,51 – 270 směrem vzhůru, poté pohyb do strany u high profilu, pokles, proražení týdenního supportu a pak návrat zpět k mean profilu. Týdenní POC se nachází u high profilu na úrovni 272,70 a bude tak tvořit týdenní rezistenci.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní rezistence

Shrnutí

Na základě výše uvedené analýzy očekávám v příštích dnech spíše pokles a pohyb do strany. Možná před tím ještě test týdenní rezistence. Ovšem v závislosti na fundamentech, protože na ty je trh aktuálně hodně citlivý.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů