Komentář k trhu SPY 11.12.2017 – Market Profile®

Roční profil

V minulém týdnu opět nová maxima a zároveň korekce. Vyšší volatilita, nervóznější trhy a stále strmější růstová trendline – na místě je opatrnost.

Roční MP: roční vývoj, stále strmější trendline

Měsíční profil

Vzhledem k vysoké volatilitě počáteční rovnováhy měsíce prosince jsou tentokrát měsíční S/R úrovně hodně vzdálené. Jinak se zatím prosincový profil vyvíjí jako rovnovážný ve tvaru písmene „D“. POC, tedy úroveň s nejvyšším objemem obchodů se nachází na hodnotě 264,45, poblíž středu profilu. Nejbližší rezistencí 150 % IB je hodnota 269,79, další pak 200 % IB na 272,83. Co se týče supportů, tak nejbližším je 150 % IB na 257,78, podpořen POC měsíce listopadu na 258,33. Hodnota cca 258 bude v případě větší korekce hrát důležitou roli. Dalším supportem je 200 % IB na hodnotě 254,73, tentokrát podpořen POC měsíce října na 254,68 – opět velmi důležitý support v případě korekce. Je důležité sledovat, jak se na takovýchto významných úrovních trh chová a zda je bude při svém případném poklesu respektovat. Pokud by je nerespektoval, bude to důležitá výstraha.

Měsíční MP: měsíční vývoj, měsíční S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Minulý týden byl sice volatilní, nicméně nedosáhl takového rozpětí, jako týden předchozí, který byl trendový. Svůj pokles zastavil na týdenním supportu z předchozího týdne. Týdenní POC se nachází o málo výše, než v předchozím týdnu.

Týdenní MP: týdenní vývoj, odraz od týdenního supportu

Shrnutí

Na trhu stále přetrvává longové nastavení, přičemž trend je stále strmější. V poslední době se rovněž zvýšila volatilita a je tak na místě vyšší opatrnost při obchodování.

[reklama]

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů