Komentář k trhu SPY 11.11.2019 – Market Profile®

Roční profil

Predikce z minulého týdne se potvrdila a trh pokračoval v růstu, aby vytvořil nová maxima. Roční POC se nachází na úrovni 292,34 a je tak poměrně daleko od aktuální ceny. Roční VAH na 304,13 bude tvořit support, pod ním bude další důležitý support v podobě dvojitého vrcholu. Rezistence v podobě 200 % IB na 319 je zatím poměrně vzdálená.

Roční MP: roční vývoj, S/R úrovně

Měsíční profil

V uplynulém týdnu se dokončila počáteční rovnováha (IB) měsíce listopadu. Uvedeme si tak opět nové měsíční S/R úrovně. IB je oproti předchozím měsícům díky volatilitě a kratšímu časovému úseku, po který se vytvářela, poměrně úzká. S/R úrovně tedy nebudou příliš vzdálené.  První měsíční rezistencí, 150 % IB bude úroveň 312,05, 200 % IB pak bude na 314,52. Nejbližším měsíčním supportem bude VAH měsíce října na 304,50, pak 150 % IB na 302,28 a 200 % IB na 299,90. Dalším pak POC měsíce října na cca 299.

Měsíční MP: měsíční vývoj, nové S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním grafu je vidět POC, které je situováno výrazně výše, než v předchozím týdnu. Rovněž oblast hodnoty a vlastně celý profil je odskočený směrem vzhůru. To značí výraznou převahu kupců a zájem obchodovat na vyšších cenách. POC se nachází na úrovni 307,05 a bude tak tvořit týdenní support. High předchozího profilu bylo otestováno a posloužilo jako odrazový můstek na cestě vzhůru.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní supporty

Shrnutí

Na dlouhodobých i krátkodobých profilech vidíme nákupní aktivitu a ochotu obchodovat na vyšších cenách. Nic prozatím nenasvědčuje možnému obratu.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.