Komentář k trhu SPY 10.9.2018 – Market Profile®

Roční profil

Uplynulý týden byl jednoznačně poklesový a trh je aktuálně v korekci. Aktuálně jej drží support v podobě 100 % IB. Objemy na těchto cenách jsou však poměrně nízké. Navzdory probíhající korekci je trh v dlouhodobém uptrendu a nachází se vysoko nad svou oblastí hodnoty. Nejbližší roční rezistencí je 127,2 % IB na 295,82 a pak 150 % IB na 303,52. Co se týče supportů, tak supporty budou postupně high swingů dle TA spolu s volume výběžkem na cca 286 a pak VAH na 280,26, což je nejsilnější support oblast.

Roční MP: roční vývoj, support oblasti, trendové linky

Měsíční profil

Zářijový profil je stále v plenkách, takže pro příští týden budou ještě platné úrovně z toho srpnového, a to až do vytvoření počáteční IB, která bude vytvořena v pátek. Poté si uvedeme aktuální hodnoty měsíčních S/R úrovní. Trh v uplynulém týdnu vyplnil singles a překonal tak první supporty. Srpnové POC zůstalo na 285,91 a bude zde tvořit support. Dalším supportem pak bude VAL (spodní oblast hodnoty) na 284,13 První rezistencí v pořadí je 200 % IB na 292,83.

Měsíční MP: měsíční vývoj, zaplnění singles, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

V pondělním otevíracím rozpětí trh překonal týdenní support, který následně posloužil jako rezistence a pokračoval až téměř k následujícímu týdennímu supportu na 286,48. V rámci týdenního obchodování trh vytvořil POC, tedy oblast s nejvyšším objemem obchodů na 288,98 a bude tvořit týdenní rezistenci. Dalším týdenním supportem bude volume výběžek na 285,71 a pak POC na 283,84.

Týdenní MP. týdenní vývoj, týdenní supporty a rezistence, reakce na volume výběžek

Shrnutí

Trh je stále v dlouhodobém uptrendu. Aktuálně probíhá korekce, která dle vývoje trhu a tržní struktury může ještě pokračovat.

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů