Komentář k trhu SPY 10.6.2019 – Market Profile®

Roční profil

V minulém týdnu došlo ke změně fundamentu a trh reagoval silným růstem. SPY se tak vrátil nad svůj POC a blíží se k horní hranici oblasti hodnoty (VAH) na 289,94. Říká se, že býk chodí po schodech, ale medvěd skáče z okna. Za prezidenta Trumpa to však zřejmě neplatí a medvěd chodí po schodech, zatímco býk jezdí výtahem. Čtrnáctidenní pokles trh vymazal za pouhé 4 dny. Z grafu VWAP je zřejmá krásná reakce na první standardní odchylku linie VWAP u 288,75. Je důležitou rezistencí, tak uvidíme, jak si s ní trh poradí.

Roční MP: roční vývoj, VAH
Roční VWAP: 2.SD VWAP = rezistence

Měsíční profil

Červnový profil se dostal k hranici VAH květnového profilu. Jinak stále platí S/R úrovně z minulého týdne, protože nová počáteční rovnováha (IB) se dokončí až tento pátek.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním grafu je zřejmý výrazný růstový trend. POC se nachází na úrovni 288,20 a bude tak tvořit důležitou referenční úroveň. Trh velmi snadno překonal všechny tři týdenní rezistence, což potvrdilo velkou nákupní sílu.

Týdenní MP: týdenní vývoj, překonání týdenních rezistencí

Shrnutí

I přes překotný růst z minulého týdne je z dlouhodobého pohledu trh stále v neutrálním nastavení. Aktuálně se nachází poblíž důležitých rezistencí, tak uvidíme, zda dojde ke korekci růstu z minulého týdne, nebo jejich překonání.

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.