Komentář k trhu SPY 10.12.2018 – Market Profile®

Roční profil

Velká nervozita, vysoká volatilita – to je obraz posledních týdnů na trhu. V uplynulém týdnu trh opět otestoval roční VAH na 280,04, aby se během 3 dnů propadl až k ročnímu VAL na 263,20. Vymezená range posledních týdnů relativně přesně koresponduje s roční oblastí hodnoty.

Roční MP: roční vývoj, oblast hodnoty, VAL, VAH

Měsíční profil

Již po několika obchodních dnech má profil měsíce prosince stejnou šířku jako profil předchozí, listopadový. IB, tedy počáteční rovnováha je již teď velmi široká, a tak její násobky, které si budeme uvádět příští týden, budou hodně vzdálené. Dokud se nevytvoří nová IB měsíce prosince, tak platí stávající S/R úrovně. Pro připomenutí: support 150 % IB na 263,81. Dalším supportem bude 200 % IB na 257,98. Mezitím je však důležitý i nákupní výběžek mezi 259,85 a 262,30, který bude taktéž sloužit jako podpora. První měsíční rezistencí pak bude 150 % IB na 287,04 a pak 200 % IB na 292,82.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním profilu je vidět výrazný a prudký pokles. Týdenní support vůbec nezafungoval a trh zamířil rovnou dolů. Aktuální týdenní POC se nachází na úrovni 265,70 a je poměrně blízko low profilu.

Týdenní MP: týdenní vývoj, volume výběžek, POC

Shrnutí

Žádná změna. Na trhu je stále přítomna vysoká volatilita a trh se už delší dobu pohybuje v  roční oblasti hodnoty.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů