Komentář k trhu SPY 1.10.2018 – Market Profile®

Roční profil

Uplynulý týden byl spíše poklesový, nicméně k výraznější korekci zatím nedošlo. SPY se tak nadále drží v růstovém trendu dle naznačených trendových linek. Nejbližší roční rezistencí je 127,2 % IB na 295,82 a pak 150 % IB na 303,52. Co se týče supportů, tak nejbližším je 100 % IB na cca 287 spolu s volume výběžkem na cca 286, kde je zároveň souběh s klasickou technickou analýzou swingů a pak VAH na 281, což je silná support oblast.

Roční MP: roční vývoj, trendové linky, S/R úrovně

Měsíční profil

Na měsíčním profilu vidíme ústup z maxim a návrat k POC měsíce září a středové hodnotě profilu. Cena se tak nachází uvnitř oblasti hodnoty a není patrný tlak nahoru ani dolů. Nakupující a prodávající jsou nyní v rovnováze. Nejbližší rezistencí je 200 % IB na 295,82. Nejbližším supportem VAL na 289, POC měsíce srpna na 285,91, 150 % IB na 284,44 a 200 % IB na 282,16.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně, POC

Týdenní profil/denní profil

V pondělí trh otevřel níže a po zbytek týdne se vydal spíše do strany, což je dobře patrné z týdenního profilu. POC se nachází o něco níže, než v předchozím týdnu, tedy na hodnotě 290,55. Bude tak tvořit týdenní rezistenci/support v závislosti na tom, jak trh v novém týdnu otevře.

Týdenní MP. týdenní vývoj, POC

Shrnutí

Z dlouhodobého pohledu zůstává trh nadále v růstovém trendu. Co se týče krátkodobého pohledu, vybírá si trh oddechový čas a jde do strany. Tento stav může nějakou dobu trvat, ale spíše očekávám další růst, zřejmě nová maxima. Uvidíme.

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů