Komentář k trhu 6.9.2021 – Market Profile®

Roční profil

Minulý týden byl ve znamení nízké volatility a pohybu SPY podél trendlinky spojující highs posledních vrcholů. Zároveň se aktuální ceny nachází u důležité rezistence 300 % IB, na hodnotě 452,85. Žádná větší prodejní reakce zde prozatím nepřišla. Na obrázku si všimněte, jak probíhala reakce u 200 % IB – zatím je vývoj podobný a mohla by tak přijít alespoň menší korekce z aktuálních maxim. Na obrázku jsou zakresleny i další S/R úrovně.

Roční MP: roční vývoj, S/R úrovně a riziko korekce ke křížení černé a modré trendlinky

Měsíční profil

Zářijový profil se začal tvořit nad oblastí hodnoty měsíce srpna a cena se prozatím pohybuje v úzkém rozpětí. Zvyšuje se tak šance na alespoň menší korekci do oblasti hodnoty předchozího měsíce směrem k POC na 442,85. S/R úrovně jsou vyznačena na obrázku.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním profilu je opět zřejmá nízká volatilita. Dokonce ještě nižší než v předchozím týdnu. To nám zvětšuje šance na větší pohyb. Ani v uplynulém týdnu nedošlo k testu týdenního supportu. Týdenní POC, tedy týdenní support se nachází na úrovni cca 452,30, ale v závislosti na open trhu v úterý se může rychle změnit na týdenní rezistenci.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní supporty a vzrůstající riziko jejich otestování

Shrnutí

Se snižující se volatilitou roste pravděpodobnost většího pohybu jedním nebo druhým směrem. Vzhledem k úrovním, na kterých se trh aktuálně nachází, tj. v oblasti rezistencí a vzhledem k tomu, že již delší dobu trh netestoval směrem dolů, bych si spíše vsadil na alespoň menší korekci někam k 447-448, popř. k 443-445.

Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.