Komentář k trhu 6.6.2022 – Market Profile®

Roční profil

Ve zkráceném obchodním týdnu se SPY pohyboval spíše do strany. Stále se tak nachází pod roční oblasti hodnoty, což je z hlediska sentimentu spíše negativní. Dle technické analýzy se nadále nachází poblíž klíčových úrovní – low swingu.

Roční MP: roční vývoj, pohyb pod roční oblasti hodnoty

Měsíční profil

Vyjma krátkého nakouknutí pod počáteční rovnováhu (IB) měsíce května, se trh nacházel po celou dobu uvnitř této oblasti. To odpovídá určitému vyčkávání a rozhodování, kam bude trh směřovat. SPY se také po většinu času nacházel uvnitř oblasti hodnoty měsíce května. Červnový profil otevřel uvnitř květnového profilu a zatím se nevydal žádným směrem. Nachází se však nad POC měsíce května, což lze vnímat spíše pozitivně pro další růst. POC na 403,17 tak bude tvořit přirozený support.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním profilu je krásně vidět pohyb do strany v rozmezí, které trh dodržoval. Rozpětí profilu je mnohem užší než v předchozích týdnech. Je tak potřeba očekávat, že může přijít vyšší volatilita nebo trendový pohyb, který obvykle nastává po období, kdy se trh nachází v rovnováze – což je nyní. Tato rovnováha však může přetrvat několik týdnů. POC se nachází na úrovni 410,56, kde trh v pátek uzavřel a bude zde tvořit týdenní S/R úroveň.

Týdenní MP: týdení vývoj, pohyb do strany

Shrnutí

Trh se dostal do období vyčkávání a potvrzuje to i analýza týdenního profilu. Trh zřejmě čeká na kurzotvorný fundament, aby se mohl vydat jedním nebo druhým směrem. I když toto období může ještě nějakou dobu pokračovat, je potřeba mít na paměti, že může přijít nějaký prudší pohyb nahoru nebo dolů.

Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.