Komentář k trhu 5.4.2021 – Market Profile®

Roční profil

Dle předpokladu trh v uplynulém týdnu opravdu pokořil svá dosavadní maxima a v pátek uzavřel na all time high. Dlouhodobý uptrend tedy pokračuje. Aktuálně se SPY nachází nad VAH, které je na hodnotě 398,11, tedy nad oblastí hodnoty. Při růstu však musí překonat naznačenou trendlinu dle TA. POC se nachází na úrovni 389,66 a příští korekci očekávám někam do těchto míst. Pomalu ale jistě se také blíží 150 % roční IB na hodnotě 408,75, což bude důležitá referenční úroveň a rezistence.

Roční MP: roční vývoj, důležité S/R úrovně

Měsíční profil

Březnový profil skutečně zakončil jako „P“ profil, což je pozitivní do longu. POC se nachází výše, než v předchozím měsíci a je blízko high. Opět potvrzení pokračujícího longu. POC je na úrovni 395,48 a bude zde tvořit magnet a zároveň support. Příští pátek se dotvoří IB měsíce dubna, tak se podíváme na nové měsíční referenční úrovně.

Měsíční MP: měsíční vývoj, důležité S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Také na týdenním profilu je vidět jednoznačný růst v uplynulém týdnu. Trh dokonce ani neotestoval týdenní support z předchozího týdne a otočil se hned na prvním volume výběžku – viz obrázek. POC se nachází u low profilu, na hodnotě 394,24. I když je u low profilu, nachází se výše než v předchozím týdnu, takže je to pozitivní signál do růstu. Aktuální POC tak bude tvořit support do dalších týdnů.

Týdenní MP: týdenní vývoj

Shrnutí

Trh v uplynulém týdnu skutečně atakoval nová maxima a pomalu se blíží k důležité referenční úrovni, tedy 150 % roční IB. V cestě mu však ještě stojí překážka v podobě trendliny na ročním grafu. U té může trh trochu zaváhat, ale při jejím překonání pak bude poskytovat podporu do longu. Je tedy možná nějaká korekce směrem k ročnímu POC.

Zajímáte se spíše o krátkodobé intradenní obchodování s možností velmi vysokých výnosů s malým účtem? Určitě mrkněte na články kolegy Davida Ševčíka (Švéd). Není to žádná „operace mozku“ a výsledky jeho studentů jsou vynikající.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.