Komentář k trhu 4.7.2022 – Market Profile®

Roční profil

Uplynulý týden byl opět poklesový. SPY se nadále nachází uvnitř poklesového kanálu a zatím to vypadá, že má stále našlápnuto k opětovnému otestování úrovní okolo low roku 2021.

Roční MP: roční vývoj, poklesový kanál

Měsíční profil

Červnový profil skončil jako poklesový. Páteční zavírací cena se nachází nad červnovým POC. Nastavení trhu je však nadále spíše poklesové. Další support v případě proražení letošních minim bude 300 % IB a nachází se na úrovni 334,45.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Z obrázku týdenního pohledu je zřejmý silný pokles až k týdennímu supportu na úrovni 374,84. Trh na tuto úroveň zareagoval se zpožděním, ale očekávanou podporu nakonec poskytla. Aktuální POC se nachází poblíž páteční zavírací ceny, na úrovni 380,85.

Týdenní MP: týdenní vývoj, POC jako S/R úrovně

Shrnutí

SPY se nadále nachází v poklesovém kanále a zatím nejeví známky, že by měl z tohoto kanálu vystoupit. Lze tak očekávat další nižší úrovně, popř. alespoň otestování low letošního roku.

Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.