Komentář k trhu 31.10.2022 – Market Profile®

Roční profil

SPY v uplynulém týdnu pokračoval v růstu, když úspěšně překonal rezistenci dle technické analýzy. Na trhu tak zatím panuje spíše optimistická nálada. SPY se však aktuálně nachází u low předešlého swingu, který bude opět představovat rezistentní úroveň.

Roční MP: roční vývoj, překonání trendlinky a aktuální rezistence

Měsíční profil

Z pohledu měsíčního profilu vidíme, že se SPY konečně dostal nad počáteční rovnováhu (IB) měsíce října a míří tak k první měsíční rezistenci 150 % IB na úrovni 395,16 spolu s POC měsíce září na 394,27. Další rezistencí bude 200 % IB na úrovni 410,63 a nad ní POC měsíce srpna na 412,71. POC měsíce října, tedy oblast s nejvyšším zobchodovaným objemem obchodů, se nachází u středu profilu na úrovni 368. Zde bude tvořit support do dalšího období.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Z týdenního profilu vidíme, že trh již dva týdny v řadě vytváří vyšší POC i celé profily jsou výše položené. V uplynulém týdnu trh dokonce překonal POC jednoho z předchozích týdnů, následně jej použil pro odraz a pokračoval výše. Aktuální POC se nachází na úrovni cca 382,50, kde bude tvořit support.

Týdenní MP: týdenní vývoj, rostoucí POC, překonání týdenní rezistence

Shrnutí

Na trhu aktuálně probíhá růstová korekce, protože nálada investorů je mírně optimistická. Růst tak může pokračovat na cca 390 – 395, kde se nachází různé rezistence a očekávám zde vyšší prodejní aktivitu.

Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.