Komentář k trhu 3.5.2021 – Market Profile®

Roční profil

SPY v uplynulém týdnu opět dosáhl na nová maxima a aktuálně se nacházíme poblíž tohoto high. Objemy jsou na těchto úrovních poměrně vysoké, což značí ochotu dále nakupovat. Trh se drží na dostřel důležité úrovně 200 % IB na 423,45 a stále dodržuje reliéfní trendlinu.

Roční MP: roční vývoj, důležité úrovně, zásadní roční reliéfní trendlina

Měsíční profil

Na měsíčním profilu můžeme vidět, že trh nakoukl nad rezistenci v podobě 150 % IB, ale její proražení nepotvrdil. Aktuálně se tedy nachází pod touto úrovní. Další rezistencí bude 200 % IB na 425,60. POC se nachází u high profilu, na 417,99, což je výrazně nad hodnotou předchozího POC. Dubnový profil zakončil poblíž svého high a kompletně celý se nachází nad úrovní březnového profilu.

Měsíční MP: měsíční vývoj

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním grafu je dobře patrné, že se trh tento týden pohyboval spíše do strany. Buď čeká na další „stimuly“, nebo jen nabírá sílu na další růst, protože nad ním se nachází důležité rezistence z vyšších časových rámců. Týdenní POC se nachází na úrovni 417,77 a bude zde tvořit důležitou referenční úroveň. Zda support nebo rezistenci poznáme až z pondělního otevření trhu.

Týdenní MP: týdenní vývoj

Shrnutí

Dle dlouhodobých časových rámců je trh stále v silném uptrendu. Momentální zastávka může být z důvodu blízkých silných rezistenčních úrovní a díky respektování zásadní roční reliéfní trendliny. Trh zřejmě čeká na nějaký další impuls k růstu.

Co nás čeká v dalších 14 dnech?

Dnes startuje dlouho očekávaný bezplatný online kurz Spreadového obchodování. Vzhledem k tomu, že svět se obává inflace a již začal růst cen komodit, je speadové obchodování dobrou ukázkou jak z růstu cen komodit a z růstu inflace těžit.

V následujících 14 dnech bude Roman Horký v bezplatném spreadovém kurzu ukazovat, jak využívá růstu cen a inflačních tlaků při obchodování komoditních spreadů. Dnes šla přihlášeným první lekce, vstup do bezplatného kurzu je možné udělat zde.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.