Komentář k trhu 29.3.2021 – Market Profile®

Roční profil

V uplynulém týdnu trh vyklesával a dostal se až pod roční POC. Během čtvrtku a pátku se opět dostal zpět poblíž svých maxim. Stále se tak pohybuje v roční oblasti hodnoty a rotuje kolem svého POC. Čtvrteční odmítnutí ceny na linii VWAP (viz obrázek) bylo poměrně silné, takže atakování nových maxim je poměrně pravděpodobné. Z ročního pohledu máme zřetelný uptrend.

Roční MP: roční vývoj, důležité S/R úrovně
Roční VWAP: roční vývoj, přesný odraz od linie VWAP

Měsíční profil

Březnový profil, podobně jako ten únorový, zřejmě skončí ve tvaru písmene „P“. To zpravidla signalizuje uzavírání shortů. Profil se zatím nachází o něco málo výše než profil předchozí. Rovněž POC, aktuálně na hodnotě 391,35, se nachází o něco málo výše. Pro připomenutí uvádím důležité měsíční úrovně dle IB: 150 % IB směrem vzhůru, se nachází na úrovni 407,51, takže je blízko roční 150 % IB, kde spolu budou tvořit důležitou rezistenci. 200 % IB se nachází na úrovni 419,36. 150 % IB směrem dolů se nachází na úrovni 360,06, kde bude tvořit první důležitý support dle IB, další, 200 % IB se nachází na úrovni 348,24.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

V rámci týdenního profilu lze vidět nejprve odraz od týdenní rezistence na 394,10 směrem dolů a pak růst až nad týdenní oblast hodnoty v pátek večer. Aktuální POC se nachází na úrovni 392,10 a bude tak tvořit týdenní support.

Týdenní MP: týdenní vývoj, odraz od POC přechozího týdne, nové POC

Shrnutí

Po čtvrtečním a pátečním růstu to vypadá, že je korekce za námi a trh má volnou cestu na nová maxima. Trh se neustále nachází v dlouhodobém uptrendu, který je navíc podpořen krátkodobým vývojem.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.