Komentář k trhu 27.6.2022 – Market Profile®

Roční profil

Uplynulý týden se na trzích nesl v pozitivnějším duchu a SPY se zvedl ze svých minim na vyšší úrovně, když zareagoval na malý nákupní výběžek u low minulého roku. Stále se však nachází uvnitř poklesového kanálu – viz obrázek. Horní hrana poklesového kanálu, tedy rezistentní úroveň, se aktuálně nachází u hodnoty 400.

Roční MP: roční vývoj, pohyb uvnitř poklesového kanálu

Měsíční profil

Na obrázku měsíčního profilu můžete vidět krásnou reakci na support v podobě 200 % IB na 362,25, který ve spojení s ročním nákupním výběžkem poskytl trhu důležitou podporu. Další support v případě proražení níže bude 300 % IB a nachází se na úrovni 334,45. Červnové POC se posunulo na 376,74 a v tuto chvíli se nachází pod trhem, takže bude rovněž poskytovat podporu.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Z týdenního pohledu se trh vyvíjel spíše do strany, ale ke konci týdne silně vzrostl. Nedošlo tak k otestování POC, tedy týdenního supportu minulého týdne. Aktuální týdenní POC se nachází na úrovni 375 a bude zde tvořit týdenní support.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní S/R úrovně

Shrnutí

Na trhu došlo v uplynulém týdnu k zotavení a poměrně silnému růstu. Trh se však nadále pohybuje v poklesovém kanálu, jehož aktuální horní hrana je na úrovni 400. Zde tedy očekávám alespoň krátkodobou korekční reakci, popř. odraz a další pokles.

Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.