Komentář k trhu 26.7.2021 – Market Profile®

Roční profil

SPY se v minulém týdnu po prudší, ale krátké korekci opět vyšplhal na nová maxima. Korekce se celkem přesně zastavila v oblasti, o které jsem psal v minulém článku, tedy oblasti, kde se kombinovalo high swingu, trendlinka a 200 % IB.  POC, tedy oblast s nejvyššími objemy roku 2021 se stále nachází na hodnotě 417,81 a tvoří zde silnou záchytnou oblast.

Roční MP: reakce na supporty, aktuální vývoj

Měsíční profil

Červencový profil se vyvíjí jako rovnovážný. POC se nachází zhruba u středu profilu, na hodnotě 434,05. Aktuálně cena vyrazila nahoru z oblasti hodnoty a zastavila se u první rezistence dle IB – 150 % IB na hodnotě 439,95. Další pak bude 200 % IB na hodnotě 444,09. Hodnoty směrem dolů jsou: 150 % IB na 423,40 – tento support byl již testován v průběhu korekce, další je pak na hodnotě 419,24 a jedná se o 200 % IB. Na obrázku si všimněte, jak cena pěkně zareagovala i na POC předchozího měsíce.

Měsíční MP: měsíční vývoj, měsíční S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Jak je vidět z přiloženého obrázku, rozpětí profilu minulého týdne je mnohem větší, než tomu bylo v týdnech dřívějších. V pondělí proběhlo krátké zastavení u POC jednoho z dřívějších týdnů, nicméně fundament tuto úroveň přebyl a trh se podíval ještě o něco níže. Pak však přišel velmi prudký růst, jak jsme tomu byli již několikrát v poslední době svědky, a trh se dostal na nová maxima. Poklesy jsou velmi rychle nakupovány zpět. POC se nachází u středu profilu na hodnotě 431,75 a bude zde tvořit týdenní support. Za zmínku stojí páteční „přeskočení“ týdenní rezistence – viz obrázek. V  budoucnosti předpokládám pullback zpět do této oblasti.

Týdenní MP: týdenní vývoj, pokles a prudký růst na nová maxima

Shrnutí

I přes prudší a častější korekce šplhá SPY neustále na nová maxima. Je zřetelně vidět, že jakýkoliv pokles je u nejbližších supportů okamžitě nakupován a ve chvíli, kdy se trh obrátí zpět do růstu, přidají se další nakupující a cena je tak velmi rychle vyhnána na nová maxima. Tento vzorec se poslední dobou opakuje stále dokola. Dlouhodobě je tak SPY stále nastaven na růst.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.