Komentář k trhu 25.7.2022 – Market Profile®

Roční profil

SPY nám za uplynulý týden významně vzrostl a dostal se tak nad důležité rezistence a křížení. Vypadá to tedy, že se konečně dostal z naznačeného dlouhodobého poklesového kanálu.

Roční MP: roční vývoj, přerušení poklesového kanálu

Měsíční profil

Červencový profil se změnil v růstový, když cena prorazila nad high počáteční rovnováhy (IB), kde se udržela. Trh se dostal až k 150 % IB na 399,40, kde zafungovala rezistence a růst se zde prozatím zastavil. Další rezistencí bude 200 % IB na 408,20. Prvním supportem bude 150 % IB na 364,16, dalším pak 200 % IB na 355,25. POC se nachází u mean profilu na 385,90.

Měsíční MP: měsíční vývoj, odraz od 150 % IB

Týdenní profil/denní profil

Z týdenního grafu vidíme, že se SPY konečně dostal nad range předchozích týdnů. Nejprve však otestoval a krátce prorazil týdenní support na 384,16.  Aktuální POC se nachází na úrovni 394,75 a bude zde tvořit S/R úroveň.

Týdenní MP: týdenní vývoj, vystoupení nad range předchozích týdnů

Shrnutí

Trh se po delší době vymanil z dlouhodobého poklesového kanálu. Uvidíme, jak dlouho na trzích optimismus vydrží, a zda se jedná již o definitivní obrat, anebo se postupně utvoří další poklesový kanál.

Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.