Komentář k trhu 23.5.2022 – Market Profile®

Roční profil

SPY se v uplynulém týdnu zachoval dle předpokladu z minulého komentáře k trhu, kdy provedl růstovou korekci k odhadovaným hodnotám (tedy horní hraně poklesového kanálu) a následně sletěl dolů k spodní hraně klesajícího kanálu. Na sentimentu trhu se tak moc nezměnilo a neustále se nacházíme uvnitř nakresleného klesajícího kanálu.

Roční MP: roční vývoj, pohyb v naznačeném poklesovém kanálu

Měsíční profil

Květnový profil pokračuje v prohlubování svých minimálních hodnot. Prvním supportem bude nadále 150 % IB na hodnotě 363,10. Dalším supportem pak bude 200 % IB, na úrovni 340,60. První rezistence, 150 % IB, se nachází na úrovni 452,15, další, 200 % IB, na úrovni 474,20. POC měsíce května se aktuálně nachází na úrovni 403,20, takže došlo k jeho výraznému snížení.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Týdenní profil se nachází v podobných úrovních, jako v předchozím týdnu. Krátce se podíval trochu nad a v závěru týdne, krátce pod. POC se ovšem nachází výrazně níže, a to na úrovni 389,60, kde bude tvořit referenční úroveň. Reakce na předchozí POC nebyly tentokrát nikterak výrazné.

Týdenní MP: týdenní vývoj, POC

Shrnutí

Pohyb trhu je stále v klesajícím kanálu dle dlouhodobého časového rámce.

Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.