Komentář k trhu 22.2.2021 – Market Profile®

Roční profil

V uplynulém týdnu SPY opět atakoval nová maxima, ale zároveň vytvořil pullback k VAH (hodní hranice oblasti hodnoty). Výsledný pohyb tak byl spíše celkově do strany. Rozvíjející se POC se stále nachází na úrovni 379,30, tedy zhruba u středu ročního profilu. Dokud se cena nedostane zpět do oblasti hodnoty, kde setrvá, mám z ročního pohledu růstový náhled. K obrázku market profile dále přikládám roční VWAP. Zde je vidět, že i z pohledu VWAP se cena nachází nad oblastí hodnoty a linie VWAP roste, což je opět růstové.

Roční MP: roční vývoj, důležité supporty, POC
Roční VWAP: roční vývoj

Měsíční profil

Únorový profil vytváří stále výraznější „P“ profil, což je spíše růstové. POC se nachází v horní třetině profilu, na úrovni 390,60, a to opět podporuje růstový náhled. Měsíční profily nadále postupně rostou. VA i POC se skokově bez překrývání posouvají vzhůru, což značí silný uptrend. Důležité měsíční S/R úrovně: 150 % IB směrem dolů se nachází na úrovni 359,13, 200 % IB na úrovni 347,90. Zde budou tvořit důležité měsíční supporty. 150 % IB směrem vzhůru je na úrovni 404,20 a 200 % na úrovni 415,44 – zde budou tvořit důležité měsíční rezistence. Další důležité S/R úrovně jsem vyznačil na obrázku.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním profilu je opět patrná nižší volatilita, stejně jako v týdnu předešlém. Trh tak nabírá síly na větší pohyb nahoru nebo dolů. Aktuálně je trh spíše v rovnováze a po ní vždy následuje nerovnováha, tj. trendový pohyb. Je třeba tedy být opatrný s výpisy opcí. Týdenní POC se nachází na úrovni 390,69 a zda se bude jednat o support nebo rezistenci bude záležet na tom, kde trh dnes otevře. Oproti předchozímu týdnu se nachází na podobné úrovni.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní POC

Shrnutí

Dlouhodobý náhled dle ročního i měsíčního pohledu je nadále růstový. Trh se aktuálně z krátkodobého pohledu nachází v rovnováze, narůstá tak pravděpodobnost většího pohybu jedním nebo druhým směrem. Vzhledem k růstovému náhledu je spíše pravděpodobnější další růst.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.