Komentář k trhu 22.11.2021 – Market Profile®

Roční profil

SPY se v uplynulém týdnu vyšplhal ke svým dosavadním maximům. Aktuálně se nachází poblíž maxim, kde vytváří vysoké objemy. Zároveň se tato oblast nachází nad roční oblastí hodnoty. Trh se dostal zpět do naznačeného růstového kanálu, navíc podporován další trendlinkou. Je tak nastaven na další růst. Nadále vidím jako silný support úroveň 454 – vrchol předchozího swingu a pod ním objemový výběžek. Zároveň se zde nachází i 300 % IB. Z dlouhodobého pohledu bych rád viděl před dalším růstem korekci do této oblasti.

Roční MP: roční vývoj, růstový kanál

Měsíční profil

Listopadový profil se zatím jeví velmi pozitivně, protože se celý nachází nad úrovní měsíce října. POC se navíc posunulo výše – na úroveň 468,70 a nachází se u high profilu. Trh se však zatím nevydal za hranice počáteční rovnováhy. Pro připomenutí uvádím S/R úrovně měsíce listopadu. První rezistencí bude 150 % IB na hodnotě 476,85, další pak 200 % IB na 483,06. Prvním supportem dle IB bude 150 % IB na 452,04 a dalším 200 % IB na 445,82. Nižším supportem, na úrovni 433,94, bude POC měsíce října.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Začátkem týdne trh otestoval týdenní support kolem úrovně 467 a pak vzrostl na současné úrovně, z kterých opět testoval na stejnou úroveň, aby se opětovně vrátil ke svým maximům. Týdenní support tedy trh podržel. Nové POC se nachází na úrovni 469,70 a zda se bude jednat o support nebo rezistenci bude záležet na pondělním otevřením trhu. POC je opět výše  než v předchozích týdnech, což podporuje trh do růstu.

Týdenní MP: týdenní vývoj, reakce na týdenní support

Shrnutí

Trh se pohybuje v naznačeném dlouhodobém růstovém kanálu, nad roční oblastí hodnoty. To je předpokladem dalšího růstu. Růst je podporován i krátkodobým vývojem na týdenním grafu.

Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.