Komentář k trhu 20.6.2022 – Market Profile®

Roční profil

Silné výprodeje pokračovaly i v minulém týdnu. SPY se sice krátkodobě odrazil od predikované úrovně, ale nakonec zakončil poblíž horní hranice předchozího poklesového kanálu. Aktuálně se tak vytvořil nový poklesový kanál, který je prozatím respektován a má stejný sklon – viz obrázek. Je důležité zmínit, že SPY se již dostal pod low roku 2021, na jehož hranici právě balancuje. Na hodnotě 337 se nachází POC roku 2020 a bude zde tvořit přirozený support.

Roční MP: roční vývoj, nový poklesový kanál a low loňského roku

Měsíční profil

Měsíc červen je silně poklesový. Trh se po proobchodování prvního supportu 150 % IB na 376 dostal až ke druhému supportu 200 % IB na 362,25, který v pátek odolal. Další support dle IB bude 300 % a nachází se na úrovni 334,45.

Měsíční MP: měsíční vývoj, zastávka u 200 % IB

Týdenní profil/denní profil

Týdenní graf se zcela nachází pod úrovní předchozího týdne. To dokazuje, že nálada na trhu je nadále velmi negativní. Týdenní POC se nachází na úrovni 366,80 a bude zde tvořit /S/R úroveň dle úterního otevření trhu.

Týdenní MP: týdenní vývoj

Shrnutí

Po velké nerovnováze (v našem případě silném výprodeji) zpravidla přichází období rovnováhy, kdy trh konsoliduje. To by v případě, že na trh nedorazí nové negativní zprávy, mohlo v nejbližších dnech nastat.

Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.