Komentář k trhu 19.7.2021 – Market Profile®

Roční profil

SPY v uplynulém týdnu opět zvýšil svá maxima, nicméně týdenní seanci zakončil korekcí. Páteční zavírací cena se tak nachází uvnitř oblasti hodnoty. Roční POC se stále nachází na úrovni 417,81.

Roční MP: roční vývoj, S/R úrovně, podporující a rezistentní trendlinky.

Měsíční profil

Červencový profil se během tří dnů podíval nad počáteční rovnováhu (IB), ale průraz nepotvrdil vytvořením celé svíčky nad hraniční úrovní. Zamířil tak zpět do středu profilu. POC, tedy oblast s nejvyššími objemy obchodů, se přesunula výše, na úroveň 435,53. Díky tomu se aktuální cena nachází pod oblastí hodnoty měsíce července. Pro připomenutí uvádím důležité S/R úrovně dle IB. První rezistencí směrem vzhůru bude 150 % IB na hodnotě 439,92, druhou pak 200 % IB na 444,09. Směrem dolů pak násobky IB určují supporty trhu. Prvním bude 150 % IB na hodnotě 423,40, dalším pak 419,24. POC se prozatím nachází u středu profilu na hodnotě 431,80.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně, POC

Týdenní profil/denní profil

Trh v pondělí otevřel okolo týdenní S/R úrovně. Ta poté v průběhu týdne docela pěkně zafungovala ke krátkodobým odrazům. Páteční „hladový“ růst se projevil v pondělním růstu trhu. Trh však zisky nakonec neudržel a postupně korigoval směrem dolů. POC se však vytvořilo v horní polovině profilu, na hodnotě 436,52. Bude zde tedy tvořit týdenní rezistenci do dalších období.

Týdenní MP: týdenní vývoj, reakce na POC minulého týdne, nová týdenní rezistence, volná cesta dolů

Shrnutí

SPY neustále zvyšuje svá maxima. Stále častěji jsme však svědky alespoň krátkodobých korekcí. Aktuálně se cena dle ročního profilu, tj. denního grafu, nachází u supportní trendlinky. V případě pokračování negativního sentimentu vidím jako pravděpodobný pokles až na úroveň 200 % roční IB, kde se zároveň nachází high swingu a poblíž také další podporující trendlinka. Jedná se zhruba o úroveň 425-423. V těchto úrovních by se pokles měl alespoň krátkodobě zastavit. Tedy PUT opce bych vypisoval až někam pod tuto úroveň. Dalším supportem bude roční POC na úrovni 417,81, takže konzervativněji lze vypisovat PUT až pod touto úrovní.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.