Komentář k trhu 18.7.2022 – Market Profile®

Roční profil

V uplynulém týdnu SPY spíše vyklesával, ale během páteční obchodní seance většinu z týdenních ztrát opět umazal. Stále však pamatuji na to, že se trh nachází v dlouhodobém poklesovém kanálu, a i když aktuálně útočí na jeho horní hranu, nachází se aktuální cena poblíž křížení, které může poslat trh opět směrem dolů – viz obrázek.

Roční MP: roční vývoj, poklesový kanál, křížení do shortu

Měsíční profil

Červencový profil se nadále nachází uvnitř oblasti hodnoty červnového profilu. Ve čtvrtek se cena zastavila po otestování spodní hrany počáteční rovnováhy a v pátek se vydala vzhůru. Trh je zatím z krátkodobějšího hlediska bez jasného směru. Pro připomenutí uvádím měsíční S/R úrovně dle počáteční rovnováhy (IB): Prvním supportem bude 150 % IB na 364,16, dalším pak 200 % IB na 355,25. První rezistencí dle IB bude 150 % IB na úrovni 399,40 a další 200 % IB na 408,20. POC se nachází na úrovni 381,66.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Jak je vidět z týdenního grafu, trh se za poslední týdny vyvíjí spíše do strany a osciluje v rozpětí cca mezi 370 – 391. V uplynulém týdnu dokonce ani nedošlo k otestování týdenní rezistence na úrovni 388,95. Aktuální POC se nachází u high profilu na úrovni 384,16, tedy o něco níže než v předchozím týdnu.

Týdenní MP: týdenní vývoj, poslední 4 týdny vývoj spíše do strany, týdenní POC

Shrnutí

Z dlouhodobého hlediska je trh nadále nastaven na pokles, a to alespoň do doby, dokud nepřekoná horní linii poklesového kanálu, aktuální křížení a high swingu u 390. Nicméně ani fundamenty zatím blízký pozitivní vývoj nevěští.

Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.