Komentář k trhu 18.4.2022 – Market Profile®

Roční profil

Uplynulý, zkrácený týden, byl pro SPY opět poklesový. SPY proobchodoval roční POC na hodnotě 446,20 směrem dolů, ale nadále se však nachází uvnitř oblasti hodnoty. Spodní hranice oblasti hodnoty se nachází na úrovni 431,38, kde bude přirozený support. Trh se nadále nachází v korečním poklesovém kanálu – viz obrázek.

Roční MP: roční vývoj, aktuální poklesový kanál, spodní okraj oblasti hodnoty – VAL jako support

Měsíční profil

Dubnový profil se nadále nachází v horní polovině předchozího březnového profilu. Cena se však neustále v rámci klesajícího kanálu tlačí níže a v úterý dokonce otestovala první měsíční support, 150 % IB na úrovni 436,37. Ten pokles zatím zadržel. V případě jeho proražení bude další support úrovní 200 % IB na úrovni 429,29 spolu s POC měsíce března na 426,50. Očekávám, že na tyto úrovně bychom se v případě pokračujícího negativního sentimentu měli brzy opět podívat. Zřejmě zde provedu další příkup do svého dlouhodobého portfolia. První rezistencí, 150 % IB, bude úroveň 464,84, další pak 200 % IB na 472,07 – to však teď zřejmě nebude na pořadu dne.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Trh v pondělí otevřel výrazně níže, takže se z predikovaného supportu stala rezistenci. Nicméně i jako rezistence tato oblast skvěle zafungovala a prakticky celý uplynulý týden nepustila cenu výše – viz obrázek. Rovněž support v podobě dřívějšího POC, alespoň krátkodobě zafungoval. Aktuální POC se nachází na úrovni 441,65 a bude zde tvořit týdenní rezistenci.

Týdenní MP: týdenní vývoj, reakce na týdenní supporty a rezistence

Shrnutí

SPY se dle dlouhodobějších grafů aktuálně nachází v korekci předešlého prudkého růstu. Aktuálně se drží na denních svíčkách v poklesovém kanálu. V případě pokračování negativního sentimentu očekávám spíše test nižších úrovní, a to až na cca 425 – 427. V případě smýšeného a pozitivního sentimentu očekávám vývoj v roční oblasti hodnoty a oscilaci okolo ročního POC.

Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.