Komentář k trhu 15.8.2022 – Market Profile®

Roční profil

Po týdenní pauze z důvodu dovolené se vracím k pravidelnému komentáři SPY.

Při pohledu na roční graf zjistíme, že SPY bez větších potíží překonal všechny naznačené rezistence a silně vzrostl na základě optimismu na trzích. Nachází se tak v roční oblasti hodnoty a směřuje k ročnímu POC, tedy oblasti s nejvyšším objemem obchodů letošního roku. Zároveň se nachází těsně nad mean, tedy středovou hodnotou ročního profilu.

Roční MP: roční vývoj, překonání důležité rezistence

Měsíční profil

Po dvou týdnech srpnového obchodování se dotvořila počáteční rovnováha (IB) měsíce srpna. Můžeme si tak opět uvést důležité S/R úrovně. První rezistence 150 % IB se nachází na úrovni 437,22, další, 200 % IB se nachází na úrovni 447,49. Mezitím však trh narazí na POC měsíce dubna na úrovni 444,11. Nejbližším supportem bude 150 % IB na úrovni 396,71 a pak 200 % IB na úrovni 386,71, která se nachází v těsné blízkosti POC měsíce července.

Měsíční MP: měsíčnní vývoj, nové S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Počátkem týdne se SPY odrazil od týdenního supportu na 410,90 a pak začal silně růst. Dostal se tak vysoko nad high předchozího týdne. POC se nachází na úrovni 419,75, kde bude tvořit support pro další růst.

Týdenní MP: týdenní vývoj, odraz od týdenního supportu

Shrnutí

Optimismus na trzích pokračuje a SPY výrazně roste. Korekci, nebo alespoň zpomalení očekávám u měsíčních rezistencí.

Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.