Komentář k trhu 15.3.2021 – Market Profile®

Roční profil

V uplynulém týdnu jsme na SPY zaznamenali poměrně prudký růst a dokonce atakování nových maxim. V pátek trh uzavřel nad roční VAH, poblíž svých maxim. Na obrázku jsem zakreslil důležité roční S/R úrovně. K těm rezistentním se už pomalu blížíme.

Roční MP: roční vývoj, důležíté S/R úrovně

Měsíční profil

Březnový profil má zatím zhruba stejný rozsah jako profil předchozí. V pátek se dotvořila počáteční rovnováha měsíce března (IB), můžeme si tedy uvést důležité měsíční úrovně. Násobky IB jsou z důvodu vyšší volatility poměrně daleko od aktuálních úrovní. POC, tedy úroveň s nejvyšším objemem obchodů, se nachází na úrovni 384,03, tedy u středu profilu. 150 % IB směrem vzhůru, se nachází na úrovni 407,51, takže je blízko roční 150 % IB, kde spolu budou tvořit důležitou rezistenci. 200 % IB se nachází na úrovni 419,36. 150 % IB směrem dolů se nachází na úrovni 360,06, kde bude tvořit první důležitý support dle IB, další, 200 % IB se nachází na úrovni 348,24.

Měsíční MP: měsíční vývoj, důležité S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním profilu je zřejmé, že vyšší volatilita pokračuje. Týdenní profil má opět poměrně velký rozsah, i když o něco menší než v předchozím týdnu. Na obrázku týdenního profilu si všimněte, jak dlouho trvalo nakupujícím překonat týdenní rezistenci na 389,31 než nad touto úrovní vytvořili celou 30m svíčku. Aktuální POC se nachází na úrovni 389,62 a bude tak tvořit týdenní support. Nachází se na téměř stejné úrovni jako v předchozím týdnu.

Shrnutí

I přes menší korekci se potvrdilo, že trh nadále drží dlouhodobý růstový trend, což nyní opět potvrzuje i krátkodobý profil.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.