Komentář k trhu 12.4.2021 – Market Profile®

Roční profil

Při pohledu na roční profil zjistíme, že v pátek SPY překonal důležitou referenční úroveň – 150 % IB, tedy první roční rezistenci. Toto překonání však ještě musí potvrdit celou denní svíčkou nad touto úrovní, aby se jednalo o platné proražení. Dále musíme brát v úvahu stále platnou trendline, která může aktuálně bránit v dalším růstu.

Roční MP: roční vývoj, S/R úrovně

Měsíční profil

Rozvíjející se dubnový profil se zatím zcela nachází nad úrovní profilu předchozího. Což prozatím dává velmi pozitivní signál do dalšího růstu. V pátek se dokončila počáteční rovnováha (IB) měsíce dubna, tak si můžeme uvést důležité referenční úrovně. POC, tedy oblast s nejvyšším zobchodovaným objemem obchodů, se nachází na úrovni cca 407. 150 % IB směrem vzhůru, tedy první rezistence, se nachází na úrovni 418,40, 200 % IB pak na 425,10. 150 % IB směrem dolů, tedy první support, se nachází na úrovni 391,54, 200 % IB pak na 384,77. Další supporty jsou vyznačeny v obrázku.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním grafu lze dobře vidět nejprve dlouhou konsolidaci a pak růst až k proražení zmíněné roční úrovně. POC se díky konsolidaci nachází spíše u low profilu, nicméně výrazně výše, než POC měsíce března. Což je další pozitivní signál. POC se nachází na hodnotě 406,32 a bude tak tvořit týdenní support.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní supporty

Shrnutí

Trh v uplynulém týdnu překročil důležitou roční úroveň a přiblížil se k rezistenci v podobě trendline. Nicméně se stále nachází v hodně silném dlouhodobém uptrendu.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.