Komentář k trhu 11.7.2022 – Market Profile®

Roční profil

V uplynulém týdnu SPY rostl a vytvořil tak vyšší swingové low. Pro obrat trendu je ještě zapotřebí překonat swingové high na úrovni 393,37. Stále je však potřeba pamatovat na to, že se SPY nadále nachází uvnitř dlouhodobého poklesového kanálu a právě jeho horní hrana bude překonání swingového high nad úrovní 393 bránit.

Roční MP: roční vývoj, poklesový kanál, obrat trendu?

Měsíční profil

Červencový profil se zatím nachází uvnitř oblasti hodnoty toho červnového. Vzhledem k tomu, že se nám po dvou obchodních týdnech dotvořila počáteční rovnováha (IB), můžeme si uvést důležité měsíční S/R úrovně dle IB. POC se nachází na úrovni 385,90. Prvním supportem bude 150 % IB na 364,16, dalším pak 200 % IB na 355,25. První rezistencí dle IB bude 150 % IB na úrovni 399,40 a další 200 % IB na 408,20.

Měsíční MP: měsíční vývoj, nové S/R úrovně, pohyb v rámci oblasti hodnoty předchozího profilu

Týdenní profil/denní profil

Týdenní profil je rostoucí s nejvyššími objemy, a tedy i s POC u high profilu. To značí pozitivní náladu na trzích. Při cestě vzhůru trh překonal týdenní rezistenci na úrovni 380,90, která mu následně posloužila jako support pro odraz vzhůru. Aktuální POC se nachází na úrovni 389 a poblíž této úrovně cena v pátek uzavřela. To, zda se bude jednat o týdenní support nebo rezistenci tedy rozhodne až pondělní otevření trhu.

Týdenní MP: týdenní vývoj, reakce na POC

Shrnutí

Na trhy dorazila vlna optimismu, na kterou SPY reagoval růstem. Nachází se však nadále v poklesovém kanálu, takže k dalšímu růstu bude zapotřebí překonat jeho horní hranu nad 393.

Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.