Komentář k trhu 11.10.2021 – Market Profile®

Roční profil

SPY aktuálně osciluje okolo svého ročního POC, tedy oblasti s nejvyšším objemem obchodů, která se posunula na hodnotu 434. Taktéž se posunula i roční oblast hodnoty (VA) a SPY se tak nachází v jejím středu. I přes aktuální pokles a probíhající konsolidaci se SPY nachází v dlouhodobém uptrendu.

Roční MP: roční vývoj, posun POC na vyšší úrovně

Měsíční profil

Říjnový profil se zatím rozvíjí ve spodní části předchozího, zářijového profilu. Vzhledem k tomu, že se již dotvořila počáteční rovnováha (IB) měsíce října, můžeme si opět uvést důležité S/R úrovně. POC se po dlouhé době nachází pod úrovní toho předchozího, aktuálně na hodnotě 433,94. První rezistencí bude POC měsíce září na úrovni 444,12, další pak 150 % IB na úrovni 449,16 a další 200 % IB na 456,90. Prvním supportem již jednou otestovaný POC měsíce června na 422,75, pak 150 % IB na 418,88 a pak 200 % IB na 411,15. Zatím ani z měsíčního pohledu nemůžeme mluvit o změně dlouhodobého růstového trendu.

Měsíční MP: měsíční vývoj, nové měsíční S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním profilu je zřejmá konsolidace. Opět zafungovala týdenní rezistence, která byla překonána až gapem ve čtvrtek. Nejvyšší objem obchodů je situován u low profilu, ale v kontextu týdenního vývoje to lze posuzovat spíše pozitivně, i když nadále pokračuje trend klesajících POC. Týdenní support se nachází na úrovni cca 428.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní support

Shrnutí

Vývoj do strany v rámci dlouhodobého uptrendu nadále pokračuje. Trh prozatím odmítá hlouběji klesnout a poklesy jsou nakupovány.

Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.