Komentář k trhu 10.1.2022 – Market Profile®

Roční profil

První obchodní týden roku 2022 byl ve znamení poklesu, a to především kvůli negativním fundamentům na trhu. SPY se tak aktuálně nachází pod proobchodovaným volume výběžkem z roku 2021, který sloužil jako podpora, tedy support. Další takovýto support je na úrovni 452,42.

Roční MP: roční vývoj, supporty

Měsíční profil

Na měsíčním profilu vidíme, že se SPY aktuálně obchoduje uvnitř obchodního rozpětí měsíce prosince. Jen v rámci druhého obchodního dne vykoukl nahoru, aby dosáhl nových maxim. Aktuální cena se nachází poblíž POC měsíce prosince. U když trh již uzavřel pod touto úrovní, stále ještě neudělal potvrzení v podobě celé denní svíčky pod sledovanou úrovní. Nákupní reakce tak stále ještě může přijít.

Měsíční MP: měsíční vývoj

Týdenní profil/denní profil

Ačkoliv byl první obchodní týden poklesový, POC se utvořilo u high profilu, protože se zde SPY zdržel z počátku týdne nejdéle a vytvářel objemy obchodů. POC, které se nachází na úrovni 477,43, tak bude tvořit týdenní rezistenci.

Týdenní MP: týdenní vývoj, POC jako rezistence

Shrnutí

Ani tato korekce prozatím není otočením trendu a trh se tak nadále drží dlouhodobého růstového trendu. Prostor k poklesu vidím až cca k hodnotě 450, kde se nacházejí silnější rezistence, které propad už dvakrát zastavily.

Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.