Komentář k trhu 1.8.2022 – Market Profile®

Roční profil

SPY v uplynulém týdnu pokračoval v růstu z předchozího týdne. Dostal se tak až na hranici roční oblasti hodnoty, která se nachází na 412,74. Jsem zvědavý na reakci mezi cca 415 – 420, kde se nachází silná rezistence dle swingových high-low.

Roční MP: roční vývoj, pohyb bezpečně nad úrovní poklesového kanálu, silná rezistentní oblast dle swing high-low

Měsíční profil

Červencový profil tedy zakončil jako růstový, navíc ve tvaru písmene b, což často značí uzavírání shortů. Cena se však zatím nedostala nad high červnového profilu. Trh tentokrát snadno překonal rezistenci v podobě 200 % IB na úrovni 408,20. POC se nachází, stejně jako v minulém týdnu, na úrovni 385,90, takže větší objemy obchodů proběhly v dolní polovině profilu.

Měsíční MP: měsíční vývoj, růstový červencový profil, překonání měsíčních rezistencí

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním profilu vidíme nejprve pokles pod týdenní support, ale pak již jen silný růst s občasnou růstovou korekcí. Týdenní support v podobě POC se nachází na úrovni 395,41.

Týdenní MP: týdenní vývoj, silný růst

Shrnutí

Na trzích aktuálně panuje optimismus. SPY se však dostal do důležitých úrovní, kde mezi 415-420 čeká velká rezistentní oblast. Reakce v této oblasti nám ukáže, jak to investoři doopravdy myslí. Osobně spíše očekávám alespoň krátkodobou korekci předchozího silného růstu.

Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.